top of page

8x Leuke dingen om te doen met vriendinnen!

  • Foto van schrijver: Daphne
    Daphne
  • 16 jan
  • 7 minuten om te lezen

Op zoek naar leuke (creatieve) dingen om thuis te doen met een groep vriendinnen? Ik heb een top 8 gemaakt! Geschikt voor jong en oud, beginners en gevorderde en alles ertussen in šŸ˜„.


Voor vriendinnen organiseer ik regelmatig een leuke middag bij mij thuis waar we met z'n allen wat gaan doen! Ik ben Daphne en run de hobby webshop Daffie's DIY nu al bijna 6 jaar en heb bijna alle hobby's die er zijn uitgeprobeerd, regelmatig vraag ik vriendinnen om ook wat nieuws uit te proberen. Hieronder heb ik de dingen verzameld die ik (en vriendinnen) het leukste vonden om samen te doen!

Leuke dingetjes om te doen
Maak bijvoorbeeld zelf geurhangers!

Top 8 leuke dingen om thuis te doen:

  • Zeep maken

  • Kleien met lucht drogende klei

  • Borduren op een tote bag

  • DIY's met papier

  • Kaarsen maken

  • Geurhangers maken

  • MozaĆÆeken

  • Vision board maken


1) Zeep maken

leuke dingen om te doen met vriendinnen

Het zelf maken van zeepjes hoeft helemaal niet moeilijk te zijn! Je kunt allerlei verschillende zeepjes maken, de combinaties van geur, kleur en droogbloemen ter decoratie zijn eindeloos. Het is ook een leuke manier om producten te maken die je ook echt dagelijkse kunt gebruiken. Extra tip: geef overgebleven zeepjes cadeau! Handgemaakte bruikbare items vallen vaak wel in de smaak. Wil jij aan de slag met zelf zeep maken? We hebben heel veel complete starters pakketten in de webshop staan!



2) Kleien met lucht drogende klei

leuke dingen om te doen

Kleien is een hele goede manier om te ontspannen en tegelijkertijd iets moois te creƫren. Luchtdrogende klei hoeft niet een speciale keramiek oven in maar je kunt evengoed wel werkjes maken met keramiek effect door er een glossy sealer laag overheen te doen! Maak bijvoorbeeld een kaarsenhouder of plantenpotjes met de klei, verf ze met acrylverf en lak het af met een extra glossy sealer. Tip; dit is extra leuk om met een groep vriendinnen te doen!


Met een compleet starters pakket kleien met alles erop en eraan is het net of je een workshop pottenbakken volgt maar dan thuis want alle pottenbak technieken komen aan bod! In de webshop vind je allerlei losse spulletjes en hele fijne kwalitatieve klei terug maar ook complete pakketten kleien.



leuke dingetjes om te doen met vriendinnen

3) Ga borduren!

Borduren is een hartstikke fijne manier om terwijl je rustig met je handen bezig bent bij te kletsen! Je kunt er helemaal je eigen creativiteit ook in kwijt, van de patroontje tot de kleuren en waar je op gaat borduren je kunt het helemaal zelf kiezen!

Met alleen maar naald en garen kun je oude kussenslopen, tote bags, t-shirts, petjes etc. naar eigen smaak uniek maken.


Ook leuk; een compleet borduurpakket! Met een modern borduurpakket voor beginners leer je binnen no-time de fijne kneepjes van het borduren, heb je straks een leuk zelfgemaakt werkje om aan de muur te hangen en kun je je nieuw geleerde borduur skills in de toekomst opnieuw gebruiken. Deze hobby vergt uiteindelijk niet héél veel focus meer dus het is ideaal om met een groep vriendinnen te doen, kletsen en borduren tegelijkertijd gaat goed samen!


dingen te doen met vriendinnen tips creatief

Extra tip:Ā Ik ging met een groep vriendinnen tote bags borduren en dat is voor zowel complete beginners als gevorderde handwerkers heel goed te doen. Je kunt namelijk helemaal zelf je patroontje kiezen naar je niveau. We hebben in de webshop losse tote bags, borduurgaren, borduurringen en een patroontekenstift (Hier kun je ze vinden: borduurspullen). Het is betaalbaar en de tote bag is uiteindelijk echt bruikbaar! Via deze link kun je een starters handleiding bordurenĀ terug vinden met patronen en de borduursteken uitgelegd, je kunt ook een compleet tote bag borduurpakketĀ bestellen!



4) Papieren bloemen maken + Zelf papier scheppen

dingen om te doen met vriendinnen

Met papier of een dun vel karton kun je veel meer dan je denkt. Het is een goedkoop materiaal waar je van alles mee kunt vouwen, origami kan wat ingewikkeld zijn maar ook zonder al te veel ingewikkelde vouwen kun je redelijk makkelijk een boeken bloemen knippen! Youtube staat vol met tutorials en met relatief weinig spullen kun je jezelf een hele middag goed vermaken en tegelijkertijd iets nieuws leren.


Ook leuk maar net iets anders; zelf papier scheppen! Je kunt heel gemakkelijk vellen papier met een mooie structuur scheppen van restjes oud papier dat je nog hebt liggen. De vellen zelf geschept papier kun je vervolgens gebruiken voor een lijntekening of gedicht. Ik vind het zelf ook leuk om het papier als achtergrond te gebruiken voor ingelijste droogbloemen. Het papier heeft veel meer karakter dan andere soorten papier die in de winkel te vinden zijn.


5) Kaarsen maken

leuke dingetjes om te doen

Kaarsen maken is een leuke en ontspannende activiteit, en het resultaat is ook echt bruikbaar wat altijd leuk meegenomen is. Je kunt door zelf kaarsen te maken in bijvoorbeeld oude opgebrande kaars potten ook mooi recyclen. Tip; ga een langs de kringloop, je vindt hier enorm veel leuke unieke theekopjes en potjes om een kaars in te gieten. Je kunt ook resten oude kaarsen gebruiken en opnieuw smelten om een hele nieuwe kaars van te gieten. Zo heb je alleen een stuk lont nieuw nodig! Ook leuk; Door geurolie toe te voegen aan je vloeibare kaarswax kun je een fijne geurkaars maken!


6) Maak decoratieve Geurhangers

leuke creatieve dingen om te doen met vriendinnen

Geurhangers maken is een van de eenvoudigste DIY's in het lijstje maar ook eentje met veel creatieve vrijheid! Je bepaalt helemaal zelf hoe je ze wilt decoreren, bijvoorbeeld met mooie droogbloemen of edelsteentjes, veertjes, knoopjes, glitters noem maar op! Je geeft ze een fijne geur en kunt ze in de kast, gang of badkamer hangen aan een touwtje voor een leuk decoratief element dat ook nog eens een fijne geur verspreid.


Hiervoor hebben we uiteraard ook een diy pakketje gemaakt! Via de link kun je hem terugvinden. Nog een tip: Je kunt het heel makkelijk combineren met kaarsen maken! Je hebt namelijk ongeveer dezelfde spullen nodig.



leuke creatieve dingen om te doen
Mijn allereerste mozaĆÆek probeersel!

7) MozaĆÆeken

Een hobby die je misschien nog kent van vroeger maar nu weer een heuse revival maakt, mozaĆÆek! Met de kerst ben ik met mijn familie aan de slag gegaan en werd de eerste versie van een nieuw DIY pakket getest en dat was een groot succes! Je kunt hiermee echt alle kanten op, van een modern door Picasso geĆÆnspireerd deco gezicht, leuk huisnummerbordje, of bloemen weide. Je bent hier net zo lang mee bezig als je zelf wilt en kunt er gemakkelijk een hele dag mee vullen. Steentjes knippen, puzzelen met de vorm en kleuren combinaties, de steentjes plakken en voegen, het is allemaal heel rustgevend en fijn werk dat ook echt iedereen kan!


We hebben complete mozaĆÆek pakketten maar ook de losse items voor mozaieken zijn terug te vinden in de webshop. Wil je meer weten over mozaĆÆeken? Lees de blog achter de link!


Dit zijn slechts een paar van de vele leuke dingen die je thuis kunt doen. Bedenk wat bij je past en waar je blij van wordt, en ga er lekker mee aan de slag! We hebben naast een aantal van de genoemde hobby's nog veel meer leuke DIY pakketten in de webshop staan, moeite waard om eens naar te kijken al zeg ik het zelf šŸ˜‰


8) Vision boarden

Als laatste heb ik vision boarden als tip. Ik doe dit elk jaar tussen Kerst en Oud en Nieuw met vriendinnen en het is altijd super gezellig! We praten over ons vision board van vorig jaar, maken plannen voor het komende jaar en zoeken plaatjes uit in oude magazines die daarbij passen. Het is heel grappig om te zien hoe ieder helemaal zijn eigen draai geeft aan zijn visionboard en je ook echt iemand zijn persoonlijkheid erin terugziet. Ik kan altijd exact raden wie van mijn vrienden welk vision board gemaakt heeft.


Het doel van een vision board is doelen stellen en deze aan de hand van tekst en afbeeldingen op een leuke manier op een vel karton plakken. Je hebt er heel weinig spullen voor nodig alleen maar:

  • Groot vel karton

  • Stiften

  • Oude magazines (zoveel mogelijk verschillende helpt!)

  • Lijm

  • Scharen


Het is een hele leuke activiteit waardoor je ook dichter bij elkaar komt, er ontstaan mooie gesprekken en je kunt zelf ook nadenken over wat je graag wilt bereiken en hoe je dat gaat doen!


Leuke dingen om te doen met je vriendinnen; Waarom deze top 8?

Je vraagt jezelf misschien af waarom deze top 8 volledig uit creatieve hobby's bestaat. Ik merk zelf dat ik het meest ontspannen ben als ik met mijn handen bezig ben, of dat nu koken, tuinieren of dus met een creatieve hobby is. Met een groep vriendinnen samen of ieder voor zich aan iets moois werken geeft iedereen de ruimte om in een ontspannen setting tot goede gesprekken te komen. Het kan ook hartstikke grappig zijn als het compleet misloopt, ik spreek uit ervaring. Niets hoeft perfect te zijn en het is juist leuk om elkaar ook te kunnen helpen! Uiteindelijk heb je (als het goed is šŸ˜‰) ook een mooi aandenken aan de middag.


Nog een tip: Je hoeft niet alle spullen nieuw te kopen! Ik vind het zelf altijd heel leuk om langs de kringloop te gaan, (dit kan ook al met vriendinnen!), en me dan te laten inspireren door de spulletjes die ik daar vind. Zijn er bijvoorbeeld heel veel oude bordjes en tegeltjes met leuke patronen en kleuren? Daarmee kun je borduren! Of schattige thee kopjes? Daar maak kun je een kaars in maken!


Extra leuk; er zitten ook wetenschappelijk bewezen voordelen aan creatief werken met je handen! Het verbeterd je humeur omdat het de productie van cortisol, het stresshormoon, vermindert. Het stimuleert ook de neurologische verbindingen in de hersenen, wat kan leiden tot verbeterde cognitieve functies en verhoogde creativiteit op de lange termijn! Genoeg redenen dus om van het volgende vriendinnen uitje een creatieve hobby middag te maken.


Is het organiseren moeilijk?

Een creatieve middag voor vriendinnen organiseren hoeft helemaal niet moeilijk te zijn! Wij hebben je al een aardig eind op weg geholpen omdat in de webshop allerlei complete starters pakketten te vinden zijn voor bijna alle genoemde activiteiten. Zo hoef je dus niet ieder item dat nodig is los van elkaar te zoeken. Bij deze pakketten zit ook een uitgebreide handleiding die je stapt voor stap verteld hoe je te werk moet gaan. Kom je toch ergens niet uit of wil je advies over bijvoorbeeld de benodigde spullen voor grotere groepen? Je kunt me altijd een mailtje sturen op info@daffiesdiy.com en ik denk graag mee!


leuke dingen om te doen vriendinnen









Ā 
Ā 
Ā 

Opmerkingen


bottom of page